אודות "אורית אור"
חברת הניהול "אורית אור" מלווה את שכונת "גני אביב" בלוד מהיווסדה בשנות התשעים של המאה הקודמת. החברה הוקמה כחלק מהחזון של מקימי השכונה, ששאפו ליצור שכונה המעניקה איכות חיים ושירותים ברמה גבוהה לתושבים, אך במחירי דיור שווים לכל נפש. את חזונם מימשו מקימי השכונה באמצעות חברת ניהול יעודית לשכונה כולה, ש"גני אביב" היא כל מטרתה ויעודה, ותהווה כתובת לכל דייר. החברה החדשה שהוקמה, נדרשה לספק שירותים ברמה גבוהה ובתעריפים נמוכים יחסית, ולהקים את מטה הפעילות שלה בקניון שבמרכז השכונה כך שיהיה נגיש לכל תושב, ולכל משפחה מתוך 5000 המשפחות המתגוררות פה.
 
21 שנים אחרי, וכיום חברת הניהול מספקת מגוון רחב של שירותים, שבראשם שירותים מלאים של אחזקת הבניינים והרכוש המשותף: נקיון, גינון, תחזוקת מעליות, ביטוחים, תשלום חשמל משותף, מערכות לכיבוי אש, וכל תקלה או נזק לרכוש המשותף. במקביל עוסקת החברה בגביית דמי הניהול החודשיים, תוך התנהלות משפטית מול חייבים "כבדים". אחת מגאוות החברה היא שבכל שנות פעילותה, היא מעולם לא חייבה את הדיירים בתשלום נוסף על התשלום החודשי הקבוע, וגם מקרים של ונדליזם, שריפות, הצפות, פיצוצי צנרת, החלפת או השלמת ציוד – מטופלים ע"י החברה מבלי לכרוך בכך תוספת תשלום, ומבלי להטיל את האחריות על הדיירים – כפי שקיים בכל מקום אחר בארץ.
 
בנוסף לשירותים הבסיסיים של ועד בית, מעמידה החברה לרשות התושבים מוקד חירום 24 שעות הערוך לקבל ולטפל בפניות בכל שעות היממה, מגשרת בסיכסוכי שכנים, מפיקה מידעון לתושבי השכונה – "עיתון גני אביב", פועלת מול עיריית לוד, תאגיד המים העירוני, המשמר האזרחי, משטרת ישראל, חברות הגז, וחברת החשמל, לוקחת חלק גם בנושאים הקשורים בפיתוח סביבתי ובפתרון בעיות שנוצרות בבניינים, ונענית גם לפניות לסיוע בנושאים שונים שאינם קשורים בניהול הבתים המשותפים. אך גם בכך לא מסתיימים שירותיה של חברת הניהול לתושבי השכונה. "אורית אור" שסיסמתה היא "הרבה יותר מועד בית", משתתפת בתחומים שונים ומגוונים בחיי המקום ומנסה לתרום לאיכות החיים של לקוחותיה גם הרבה מעבר לתחום אחריותה הרשמי. החברה מארגנת ומעניקה חסויות לארועי תרבות, מחלקת "קמחא דפסחא" למשפחות נזקקות, ונותנת ידה ליוזמות רבות ושונות שעולות בתחום הקהילתי.
 
מאז הקמת החברה הוחלפה הבעלות עליה מספר פעמים, עד שבשנת 2006 רכשו את החברה בעליה הנוכחיים, בראשותם עומד איש העסקים רונן שטרית. שטרית, יליד לוד ובעליה של רשת "אנגלו סכסון", רואה את "אורית אור" כמודל יחודי לניהול שכונות מגורים, שניתן ליישם במקומות שונים בארץ. בשנת 2010 לקח על עצמו את ניהול החברה אחד מבעליה, ירון בונה, לשעבר מנהל החברה הקבלנית "מגדל הזוהר" וחברות קבלניות נוספות. בנוסף מועסקים בחברה עשרות עובדים, עובדי משרד, הנהלת חשבונות, עובדי שטח בעלי מקצועות שונים, אחראי גינון, אחראי אבטחה, ומנהלי מתחמים. מלבדם, מאות עובדים של קבלני משנה מספקים את שרותיהם ל"אורית אור".
 
"אורית אור" נולדה ביחד עם שכונת גני אביב, ומאז, שנים רבות הולכות החברה והשכונה יד ביד, ותושבי השכונה יודעים להעריך את תרומתה של החברה לאיכות חייהם. שווי הנכסים בגני אביב הוא גבוה באופן משמעותי משאר העיר לוד, לא מעט בזכות טיפוח חיי הקהילה העשירים, והשיווק הבלתי פוסק שמעלה את ערכה התדמיתי של השכונה. כאשר ביקשה "אורית אור" להאריך את חוזי ההתקשרות בין הדיירים לחברה, נאתרו אלפים מתושבי השכונה וחתמו על הארכת חוזים אלה, מתוך רצון לראות גם בעתיד את "אורית אור" כחלק מאיכות חייהם. זו גאוותנו העיקרית, באורית אור, לא רק השירותים הבסיסיים והמחוייבים לתיחזוק הבתים, אלא המעורבות האישית, התרומה הקהילתית, ההכרות ההדדית, ושיתוף הפעולה הפורה עם כל גורם שמאמין כמונו שבשיתוף פעולה נוכל לשמור על גני אביב כמקום של איכות חיים, וקהילתיות.
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק